Pozvánka na Koncert klasickej hudby - Pedro Mateo González

Pozvánka na Koncert klasickej hudby - Pedro Mateo González

Pozvánka na Koncert klasickej hudby - Pedro Mateo González

5. 10. 2022

Pozývame Vás na koncert klasickej hudby, na ktorom sa predstaví vynikajúci španielsky gitarista Pedro Mateo González. Koncert sa koná v stredu 19. októbra 2022 o 18.00 h v koncertnej sieni Klarisky.


Cello suite nr. 1 BWV 1007 (1717-23)
Prélude, Allemande, Courante, Sarabande, Menuett I, Menuett II, Gigue

(Medzihra - György Kurtág: Skladba pre gitaru)

Suite in c minor BWV 997 (1740)
Preludio, Fuga

(Medzihra - György Kurtág: Skladba pre gitaru)

Partita 2 a violino solo senza Basso BWV 1004 (1720)
Allemanda, Corrente, Sarabanda, Giga, Ciaccona


Pedro Mateo González sa narodil v Ávile v roku 1983, Účinkoval vo veľkých koncertných sálach Európy, Ázie a USA, vrátane Berlínskej filharmónie a Jordan Hall v Bostone. Vystúpil ako sólista s orchestrami: ORTVE (Španielsky národný rozhlasový a televízny orchester), Kastílsky a Leónsky symfonický orchester, Ekvádorský národný symfonický orchester a Symfonický orchester Baleárskych ostrovov s dirigentami Fernando Bustamante, Alejandro. Posadas, Adrian Leaper a Leo Brouwer. 

Nahrával pre Radio Nacional de España a vydal albumy na Naxos a Eudora Records. Pravidelne sa venuje aj komornej hudbe s umelcami ako Pedro Chamorro, José Manuel Losada, Joaquín Riquelme García a André Cebrián. Pedro Mateo González vyhral niekoľko prestížnych súťaží, ako napríklad Boston GuitarFest 2009 a Concurso Permanente de Juventudes Musicales de España (Jeunesses Musicales Competition).

Niekoľko rokov vyučoval na Conservatorio Superior de Música de Aragón a v súčasnosti je profesorom pokročilých hudobných štúdií na Conservatori Superior de Música de les Illes Balears na Malorke a na Hudobnej škole Katariny Gurskej v Madride.

======================

Koncert sa koná v stredu 19. októbra 2022 o 18.00 h v koncertnej sieni Klarisky. Vstup je voľný. Budeme radi, keď nám vopred potvrdíte účasť na e-mail: ladislav.brull@gmail.com, aby sme Vám zaručili miesto na koncerte.

Gonzales gitara