KONCERT ZRUŠENÝ Bach pre všetkých

KONCERT ZRUŠENÝ Bach pre všetkých

22. 3. 2020 Nitra

KONCERT JE ZRUŠENÝ

NITRA. Narodenie hudobného génia Johanna Sebastiana Bacha si pripomenie aj Nitra. Pri príležitosti 335.výročia znejú v katedrálach a chrámoch po celom svete jeho diela. Festival Bach pre každého sa neustála rozrastá a v nedeľu 22. marca o 17. hodine zavíta aj do nitrianskeho Evanjelického kostola Svätého Ducha.

Myšlienka festivalu „Bach für alle“ (Bach pre všetkých) alebo pôvodne „Bach in the Subway” pochádza z USA. Jeho cieľom je, aby sa v deň Bachových narodenín všade po svete hrala jeho hudba. Festival sa v posledných rokoch značne rozšíril hlavne v susednom v Maďarsku. Posunul sa preto aj za hranice a hlavne do regiónov, ktorých obyvatelia majú aj maďarskú národnosť.

Popri štrnástich chrámoch v jedenástich mestách sa k festivalu pridala aj Nitra. Dvadsaťjeden špičkových organistov počas tohto týždňa zahrá Bachove diela na pätnástich koncertoch. 

V Nitre to spolu s Máriou Magyarovou Plšekovou bude organista z maďarského Györu Gábor Soós.

Zároveň sa koná koncert pod záštitou slovenského festivalu Johann Sebastian Bach – Slovensko 2020.

Vstupné na festival je zdarma, návštevníci koncertu však budú môcť prispieť dobrovoľnou čiastkou do zbierky na respiračný prístroj pre detskú nemocnicu v Maďarsku.

BACH Festival Nitra 2020 koncert zruseny