ZMENA TERMÍNU The Grinnell Singers (USA)

ZMENA TERMÍNU The Grinnell Singers (USA)

28. 3. 2021

Predstavenie THE GRINNELL SINGERS, USA, ktoré sa malo konať dňa 20.3.2020 o 19:00 hod. v Veľkom koncertnom štúdiu Slov. rozhlasu Bratislava, je ZMENENÉ! Predstavenie sa uskutoční v novom termíne: 28.3.2021 o 19:00 hod. v pôvodnom mieste konania.

Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.

Klienti, ktorým zmena nevyhovuje, môžu vrátiť vstupenky výhradne na tom predajnom mieste, kde si ich zakúpili najneskôr do 25.3.2020!

POZOR: Klienti, ktorí si vstupenky zakúpili na predajnom mieste Avion Shopping Park v Bratislave, Bory Mall v Bratislave alebo v OC MAX Prešov, ich môžu vrátiť výhradne na centrálu spoločnosti, a to buď osobne na adrese Karadžičova 14, Bratislava, alebo poštou na adresu: Ticketportal SK, s. r. o. , P. O. Box 5, 810 08 Bratislava.

Viac informácií o možnostiach vrátenia vstupeniek nájdete na tejto stránke tickeportal.sk.


70-členný spevácky zbor z USA THE GRINNELL SINGERS (USA) dirigent Dr. John Christian Rommereim vystúpi vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v ZMENENOM TERMÍNE: 28.3.2021 o 19:00 hod. 

Na koncerte sa predstavia aj Orchestr katedrály sv. Petra a Pavla v Brně a členovia speváckeho zboru Beseda Brněnská.  Zaznejú diela Leonarda Bernsteina, Johna Christiana Rommereima (v slovenskej premiére jeho skladba Convivencia), Petra Ebena, Josepha Jenningsa a Andersa Paulssona.

Po prestávke program vyvrcholí uvedením veľkého diela Wolfganga Amadea Mozarta Requiem d moll K 262 s maďarskými sólistami z Akadémie Franza Liszta Boglárka Borzási – soprán, Anna Kissjudit – mezzosoprán, Artúr Szeleczki – tenor, Ferenc Endrész – bas. 

Vstupné 5 € / 3 € - zľavnené vstupné pre mládež do 18 rokov, seniorov 62+, ZŤP

Predaj vstupeniek:

  • v sieti Ticketportal
  • Kníhkupectvo Jonatan, Legionárska 2, tel.: 02/5556 3040
  • Agentúra Kováčová, tel.  0950 532 692

Koncert je benefíciou pre 18. ročník kampane Na kolesách proti rakovine. 

Program koncertu:

Petr Eben (1929 – 2007): Salve Regina

Joseph Jennings (1954): Keep Your Hand on the Plow

Anders Paulsson  (1961): Deep River

Mark Laver, jazz saxophone

Leonard Bernstein (1918 – 1990): Missa Brevis pre zbor a perkusie

John Rommereim (1958): Convivencia

* pre zbor, sláčikový orchester a klavír

  • Surge amicamea [Arise, My Beloved]
  • Adiurovos [Swear to Me, Daughters of Jerusalem
  • Vox Dilecti [Voice of my Beloved]
  • Amid the Scent of Absinthe and Moringa
  • Grief Was between Us
  • Uri Tsafon [Awake, O North Wind]

Prestávka

W. A. Mozart (1756 – 1791):  Requiem d mol K. 626                                                               

Zbor, sólisti, orchester 

I.   Requiem
II.   Dies irae
III.  Tuba mirum
IV.  Rex tremendae
V.   Recordare
VI.  Confutatis
VII.  Lacrimosa
VIII.  Domine Jesu
IX.   Hostias
X.    Sanctus
XI.   Benedictus
XII.  Agnus Dei

* Slovenská premiéra


Spevácky zbor The Grinnell Singers vznikol a pôsobí v Grinnell College (založená 1846), súkromnej vysokej škole zameranej na slobodné umenia a vedu v štáte Iowa (USA). Študenti školy si hovoria Grinnellians, čo v praxi znamená: nepredvídateľný, zvedavý. Grinnell je domovom kolektívu jednotlivcov, ktorých myseľ a srdce sú otvorené pre nových ľudí, nové nápady a nové možnosti. 

John Rommereim je profesorom hudby na Grinnell College, kde diriguje Grinnell Singers a Grinnell Oratorio Society a vyučuje kompozíciu. Jeho zborové diela uviedli významné súbory v USA, vrátane Magnum Chorum, Princeton Singers, VocalEssence, Voces Novae, Roomful of Teeth a The Rose Ensemble, pre ktoré pôsobil ako rezidenčný skladateľ v rokoch 2008 –09. The New York Times ocenili „bohato výrazný“ charakter jeho diela pre hlas a klavír,  Into the Hollow (2006). Rommereim zložil okrem svojich početných zborových diel komornú operu, piesne, elektronickú hudbu a diela pre klavír, organ, gitaru, flautu, saxofónové kvarteto, dychové kvarteto a sláčikové kvarteto. Pravidelne vystupuje ako pianista improvizačnej hudby spolu s jazzovým saxofonistom Markom Laverom. 

V Bratislave zaznie v slovenskej premiére jeho zborový cyklus  Convivencia – Spolužitie (2006), dielo so šiestimi časťami pre zbor, sláčikové kvarteto a harfu, založené na starodávnej milostnej poézii židovskej, islamskej a kresťanskej tradície.

grinnel A3 zmena terminu